KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12538234
nr 1253 8234
Bo von Zweigbergk
(1897-1940), Sverige
Oljemålning, Blommande päronträd. Signerad, daterad 1935. Olja på duk, 34x44 cm
Kondition: slitage
Bo von Zweigbergk, svensk målare född 1897, död 1940.
måndag 6 maj 2019
kl 19:58:53
Bo von Zweigbergk
Läs mer om Bo von Zweigbergk